Pozycjonowanie Bydgoszcz

Pozycjonowanie SEO Bydgoszcz

Czołówka miejsc wyszukiwania jest czymś, do czego dąży każdy właściciel strony internetowej. Niezależnie od tego, czy prowadzi sklep internetowy, oferuje usługi czy ma inny pomysł na swoją działalność w Sieci – bez bycia na szczycie, w tzw. „topach”, ludzie nie będą w stanie znaleźć takiej strony internetowej. Wystarczy jednak skuteczne pozycjonowanie strony, by dowolnego klienta wynieść na sam szczyt. Jak ono wygląda?

Agencja SEO środkiem do zdobycia topów

Chcąc rozpocząć SEO pozycjonowanie, należy udać się do agencji pozycjonującej, która najpierw zbada stronę klienta. Taka analiza różni się między pozycjonerami, ale nasza firma stawia na indywidualne podejście, rozmowę z klientem i rzetelny audyt SEO. W takim audycie zawieramy wszystkie uwagi na temat stanu wyjściowe strony i zamieszczamy sugerowany zmiany, dzięki którym możliwa będzie optymalizacja pod pozycjonowanie strony.

FORMULARZ KONTAKTOWY

 

Następnie rozpoczyna się główna część pozycjonowania stron internetowych, czyli analiza najpopularniejszych fraz i słów kluczowych, tworzenie odpowiednio przygotowanych treści oraz linkowanie. Proces zaczyna się od fraz, gdyż tylko w ten sposób pozycjoner może określić, jakie związki wyrazów wyszukiwane są najczęściej. Na tej podstawie decydujemy, które frazy są dla klienta najważniejsze i wszelkie dalsze działania będą skierowanie właśnie na tych – tak, żeby po wpisaniu czegoś takiego pozycjonowana strona pokazywała się wysoko w wynikach wyszukiwania.

Pozycjonowania Bydgoszcz

Teksty podstawą content marketingu… i pozycjonowania

Content marketing skupia się na pozyskiwaniu klientów poprzez atrakcyjne treści, tj. interesujące artykuły dla potencjalnych klientów. Treści tworzone pod SEO z kolei kierowane są do robotów Google’a i muszą po prostu trzymać się pewnych wytycznych, jak użycie odpowiednich słów czy określona długość tekstu, a sama treść nie ma już większego znaczenia. Osoba niedysponująca doświadczonymi copywriterami musi zdecydować się na jedno z tych dwóch podejść, podczas gdy pisarze w naszej firmie z łatwością łączą wszystkie wymogi, tworząc ciekawe, przyciągające klienta oraz odpowiednie dla algorytmów wyszukiwarki artykuły najwyższej jakości.

Mając już zaplecze tekstów, rozpoczynamy wdrażanie ich do serwisu. Strona główna, podstrony – wszystko według zaleceń pozycjonera. Same artykuły mają już znaczenie dla wysokich pozycji, ale to nie wszystko. Agencja SEO zaczyna linkowanie, czyli wykorzystywanie bazy mocnych linków, które odsyłają do pozycjonowanej strony, najczęściej w formie artykułów sponsorowanych. Tutaj zależność jest prosta – im mocniejsza strona, tym mocniejsze linkowanie zewnętrzne, ale rosną też koszty. Wszystko to musi zostać zaplanowane przez pozycjonera i zatwierdzone przez klienta.

Pozycjonowanie stron Bydgoszcz czy cała Polska?

Jeśli chodzi o Bydgoszcz pozycjonowanie stron internetowych nie jest wyjątkowo trudne. Pozycjonowanie lokalne ogólnie jest prostsze niż na całą Polskę, w końcu konkurencja jest znacznie mniejsza, aczkolwiek ogranicza to również grupę docelową. Internet nie zna granic, więc jeśli klient prowadzi np. sprzedaż wysyłkową, nie ma powodów, by stawiać wyłącznie na lokalne pozycjonowanie.

Sklepy internetowe są teraz wyjątkowo popularne, a ludzie stają się coraz bardziej wygodni. Właśnie dlatego warto przenieść się ze swoim biznesem do internetu oraz być na pierwszych miejscach w wyszukiwarce Google – nikomu nie będzie się chciało przeszukiwać dalszych pozycji. Mając więc sklep i decydując się na pozycjonowanie Bydgoszcz mógłby być jedynie początkiem znacznie większego rozwoju. W przypadku większych sklepów internetowych czy stron internetowych Bydgoszcz, Kraków czy Warszawa to zbędne ograniczenia.

Co prócz pozycjonowania SEO?

Praca pozycjonera jest dość długim i wymagającym, lecz niezwykle również długotrwałym procesem. Raz wbita wysoko strona zwykle utrzymuje się tam bardzo długo, nawet po zakończeniu współpracy z agencją SEO (chociaż w takim wypadku z czasem będzie oczywiście coraz niżej). Są jednak klienci oczekujący natychmiastowych topów. W takich sytuacjach jedyne, co możemy zaproponować, to kampania Google Adwords. Jest to wyjątkowo kosztowna alternatywa, która wcale nie działa tak dobrze, jakby można było tego oczekiwać.

Przede wszystkim polega to na opłaceniu sobie miejsca reklamowego (osadzonego nad zwykłymi wynikami wyszukiwania), gdzie strona klienta wyświetlana jest na wybrane frazy. Następnie od każdego kliknięcia w taki reklamowany link Google pobiera małą opłatę, która szybko rośnie do wysokich sum. Najgorsze jest jednak to, według badań takie reklamy zgarniają zwykle do 20% kliknięć, co nie dla każdego brzmi wystarczająco dobrze. Po przerwaniu płacenia taka strona oczywiście natychmiast znika z uprzywilejowanego miejsca w wynikach.

Wszystko to sprawia, że Adwords Google stanowi ciekawą alternatywę, lecz wyłącznie w przypadku, gdy klientowi zależy na natychmiastowym wysokim miejscu. Jeśli dajemy sobie czas, rozumiejąc, że zwykłe pozycjonowanie trwa nawet do kilku miesięcy, osiągniemy znacznie bardziej długotrwałe wyniki i to uzyskane mniejszym kosztem. Mało tego, usługi SEO są lepsze od płacenia Google’owi, gdyż strona nie jest oznaczona jako reklama, a to może zniechęcić potencjalnego klienta.

Pozycjonowania stron Bydgoszcz

Zadbaj o pozycjonowanie SEO już teraz

Dla pozycjonera najlepszą sytuacją jest taka, gdy może zajmować się daną stroną klienta od samego początku jej istnienia. Mamy wtedy do czynienia ze świeżą stroną, którą można zaprojektować w sposób sprzyjający pozycjonowaniu. W innych przypadkach często bywa tak, że na podstawie audytu sugerujemy zmiany, które mogą kłócić się z tym, jak strona została stworzona. Klienci rzadko kiedy chcą się zgodzić na zmiany, co utrudnia skuteczne pozycjonowanie. Dzięki temu, że stawiamy na kontakt z klientem, zawsze potrafimy dojść do jakiegoś rozwiązania, ale nie jest to proste.

Bywają też sytuacje, w których strona była już pozycjonowana, jednak poprzednia agencja nie spełniła oczekiwać klienta. Tutaj istnieje zagrożenie, że działania niedoświadczonego pozycjonera utrudnią nam pracę. W ekstremalnych przypadkach trzeba wręcz zmieniać cała domenę, gdyż naprawa szkód byłaby zbyt kosztowna.

Social media przepisem na sukces?

Niektórzy wierzą, że sposobem na powiększenie ruchu jest aktywność w social mediach. Od tego agencje SEO raczej stronią, gdyż jest to w większości przypadków loteria. Żeby trafić do szerszej publiki i być udostępnianym, trzeba stworzyć coś viralowego, co będzie omawiane i pokazywane sobie nawzajem przez użytkowników. Na to jednak pewnego przepisu nie ma. I choć w kwestii pozycjonowania SEO SEM również nie można mówić o stuprocentowej pewności zrobienia topów w wyznaczonym terminie, na co może mieć wpływ np. zmiana algorytmów Google’a, tak w przypadku mediów społecznościowych viralem staje się coś przypadkowo i nie da się na to wpłynąć.

Oprócz tego, prowadzenie powiązanego z naszą stroną fanpage’a nie generuje ruchu, który można by porównywać do pozycjonowania SEO czy kampanii Adwords. Jeśli planujemy skorzystać z tego co oferuje agencja interaktywna Bydgoszcz nie powinien być docelowym obszarem działalności. Dobrzy pozycjonerzy szybko będą w stanie pochwalić się osiągami, które motywują do rozwoju na całą Polskę. Pozycjonujemy strony internetowe od dawna, mamy ogromne doświadczenie, a nasza oferta pozycjonowanie znajdzie odpowiednie dla każdego., zarówno mniejszych, jak i tych większych klientów. Lepiej więc zadbać o to już teraz, bo im dłużej możemy znaleźć stronę internetową w TOP 10, tym więcej korzyści przyniesie – czy to w formie klientów, czy to w formie pieniędzy od reklamodawców.

X